بسم رب علی

 در سایه قرآن نشسته ام و خدا را به کلمات وحى، سوگند مى دهم خطاکار آمده ام و پشیمانم. این آواز مسافرى غریب، بر جاده سجاده است که در ترنمِ اشک خویش، زمزمه مى کند و سرود وصل مى خواند.
اشک آلود و پر شکسته به گوش هاى از مسجد پناه برده، نام او را تکرار مى کند. چه شیرین است خلوت کردن با تو آن هنگام که آغوش رحمت مى گشایى و بندگانت را که قرآن بر سر گرفته اند، به تماشاى مى نشینى چه شب زیبایى است امشب! اى کاش  هر شب، شب قدر بود و انسان این قدر، خود را به تو نزدیک حس مى کرد.
مهربان پروردگارا! شب قدر را با رحمت بى کران خود و آمرزش گناهان بر ما مبارک گردان آمین!

التماس دعا
اللهم عجل لولیک الفرج
اللهم اغن کل فقیر
اللهم اشبع کل جائع
اللهم اشفع کل مریض
اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین
انک علی کل شیء قدیر
برحمتک یا ارحم الراحمین
یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلوبنا علی دینک

شب قدر در ماه رمضان

وَ الْکِتابِ الْمُبینِ* إِنّا أَنْزَلْناهُ فی لَیْلَةٍ مُبارَکَةٍ إِنّا کُنّا مُنْذِرینَ* فیها یُفْرَقُ کُلُّ أَمْرٍ حَکیمٍ*؛ سوگند به
این کتاب روشنگر،* که ما آن را در شبى پر برکت نازل کردیم ما همواره انذارکننده
بودهایم!* در آن شب هر امرى بر اساس حکمت (الهى) تدبیر و جدا مىگردد.

قلب رمضان
امام صادق علیهالسلام: قَلبُ شَهرِ رَمَضانَ لَیلَةُ القَدرِ؛ قلب ماه رمضان، شب قدر است.
آمرزشِ شب قدر
مَن قامَ لَیلَةَ القَدرِ إیماناً و احتِساباً، غُفِر لَهُ ما تَقَدَّمَ مِن ذَنبِهِ؛ هر که از روى ایمان و براى رسیدن به ثواب الهى، شب قدر را به عبادت بگذراند، گناهان گذشتهاش آمرزیده مى شود.
قال الإمام الباقر  علیهالسلام: مَنْ أحیا لَیلةَ القَدرِ غُفِرَتْ لَهُ ذُنوبُه، وَلَو کانَتْ ذُنوبُه عَددَ نُجومِ السَّماءِ وَ مَثاقیلَ الجِبالِ وَ مَکائیلَ البحارِ؛ کسى که شب قدر را (با دعا و عبادت خدا) زنده دارد، گناهانش آمرزیده شود، گر چه به عدد ستارگان آسمان و سنگینى کوهها و وزن دریاها باشد.
تقدیر در شب قدر

امام صادق علیهالسلام: التَقدیرُ فى لَیلَةِ تِسعَ عَشرَةِ و الإبرامُ فى لَیلَةِ إحدى و عِشرینَ و الإمضاءُ فى لَیلَةِ ثَلاثَ و عِشرینَ؛ مقدّرات در شب نوزدهم تعیین، در شب بیست و یکم تأیید و در شب بیست و سوم امضا مى شود.
درک کردن مقام شب قدر
امام صادق علیهالسلام: مَن عَرَفَ فاطِمَةَ حَقَّ مَعرِفَتِها فَقَد أدرَکَ لَیلَةَ القَدرِ؛ هر که فاطمه را، آن گونه که سزاوار است، بشناسد، بى تردید شب قدر را درک کرده است.
فواید احیاى شب قدر
پیامبر صلى الله علیه وآله : مَن أحیى لَیلَةَ القَدرِ حُوِّلَ عَنهُ العَذابُ إلَى السَّنَةِ القابِلَةِ؛ هر کس شب قدر را احیابدارد، تا سال آینده عذاب از او برداشته مى شود.
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

/ 0 نظر / 7 بازدید